Asistenti trenéra: Stuchlíková Jana,Sebera Marek

Mladší žáci tréninky:Přehled tréninků

Úterý: 15:00 – 16:15
Čtvrtek: 15:00 – 16:15
Pátek: 15:00 – 16:00
Sraz vždy 15.minut před začátkem tréninku.Rozpis utkání v tabulce : zde Přehled zápasů

• Urbanec Dominik

Dne 29.11. 2014 se naši MŽ zúčastnili desetiboje va Frýdku-Místku. Dalšími zúčastněnými týmy byla Karviná A, Karviná B, domácí FM, Polanka, Opava, Nový Jičín a Kopřivnice.
Desetiboj se skládal ze sedmi disciplín a tří částí každého zápasu turnaje skupin. Soutěžilo se třeba například v hodu na dálku zmísta, pětiskoku na jedné noze, běhu překážkové dráze, sprintu, střelby na přesnost atd.
Přestože účast přislíbili téměř všichni z týmu do F-M dorazilo pouze 7 hráčů, z toho dva minižáci. Všichni dělali maximum proto, aby se umístili na co nejlepším místě. Ať už v jednotlivých disciplínách nebo při zápasech bez možnosti jediného střídání chlapci odvedli maximum a z 8 týmů skončili na 6.místě. Klukům patří velký dík a ti kteří je nechali na holičkách by se měli alespoň zamyslet.

6.KOLO
Dne 14.10. 2014 opět odehráli mladší žáci další zápas tentokrát na domácí půdě, teda již 6.kolo s Polankou A. Hráčská lavice pro trénera byla lepší než na 5.kolo. Hráči nastoupili k prvnímu poločasu a slabým pokřikem zdar rozhodčí vybídl k hlasitějšímu přivítání. Po prvních minutách si domácí tvořili lehké šance ke vstřeleným gólům a odskočili soupeři na rozdíl 6.branek. Herní kvalita se však na hřišti vytrácela u obou mužstev. Přeci jen domácí Ostravané si po prvním poločase vytvořili slušný náskok se skórem 16:7. V trhákách byli obě mužstva stejně střelecky úspěšní a remízou 4:4 tak před druhým poločasem stále vedli domácí 20:11. V druhém poločase kvalita hry opět jaksi vázla u obou mužstev a tak nedocházelo k výrazným změnám jen na obou stranách sem tam přibyl gól. Zápas nakonec skončil výhrou domácích 32:22.

5.KOLO
Dne 12.10. 2014 odehráli mladší žáci 5.kolo na hřišti HCB Karviná snad v nejmenším možném počtu hráčů, který kdy mohl nastat. Už na srazu mužstva nastali první problémy zjištěním, že hráči se nedostavili v hojném počtu, a tak se na poslední chvíli byli přizváni hráči z řad minižáků. V šatně kladl tréner hráčům bojovnost a týmovou hru, taky aby uhráli výsledek, za který se snad nikdo nebude stydět. Hráči po rozcvičení tedy nastoupili k prvnímu poločasu. Od začátku však domácí soupeř zatlačil na hráče TJ Sokol Ostravy a vytvořil si tak náskok 3:0. Naštěstí to Ostraváky nezlomilo a bojovností i těch nejmenších postupně stahovali poctivě a trpělivě výsledek ve svůj prospěch. Neuvěřitelně i bez náhradníků na střídačce Ostrava vedla po 1.poločase 10:11.Trháky tentokrát vyšly lépe Ostravanům, a tak skóre bylo nepatrně stále na straně Ostravy a to 19:21. V druhém poločase zápas chvíli vypadal bez střeleného gólu. Poté přece jen přišly šance na obou stranách, ale skóre se měnilo ve prospěch domácích v 10.minutě 2.poločasu na 23:22 a hostům z Ostravy nezbývalo nic, jen více zabojovat. Skóre o pouhý jediný gól drželi hráči Ostravy do 15.minuty, kdy se však prosadili opět domácí na rozdíl dvou gólů. Na konci zápasu nezbyly žádne síly na zvrat, spíše naopak inkasovali hráči Ostravy gól za gólem. Bohužel i po velice solidním nasazením, houževnatostí a slušnou hrou prohráli hráči Ostravy 30:23. Je to však výsledek, za který se nemusí vůbec stydět. Díky, kluci, chválil tréner za odvedenou hru.

4.KOLO
Dne 2.10. 2014 odehráli mladší žáci 4.kolo SML na domácím hřišti s Frýdkem-Místkem A. Po zdařilém začátku jsme ihned vedli 3:1. Poté přišel obrovský útlum domácích hráčů jak v útoku, tak i v obraně. Hráči Frýdku-Místku svou hrou drtili hráče Ostravy ve všech směrech, a tak první poločas skončil ve prospěch hostů vysokým poměrem 7:17. Na řadu přišli trháky, kde to opět zpočátku vypadalo nadějne - skóre se měnilo minimálně na obě strany, ale pak přišla šňůra neproměňování a Frýdek-Místek si tak skóre ještě víc upevnil až na 11:28. V druhém poločase si domácí vytvořili pramálo šancí na skórování, nedokázali vstřelit jediný gól a nedůslednou obranou domácí tým vyhořel poměrem 11:45 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2.KOLO
Dne 18.9. 2014 odehráli mladší žáci již 2.kolo SML mladších žáků tentokrát na domácí půdě TJ Sokola. Po rozpačitém začátku 15.minutového prvního poločasu soupeř HCB Karviná B postupně navyšoval skóre až na pětigólový rozdíl. Po té přišla výborná série vyložených šancí s proměňováním těchto gólových šancí TJ Sokola a tak nám skóre před koncem 1.poločasu ukazoval opět vyrovnaný boj na domácím hřišti. První poločas tedy skončil smírně 9:9. Hráči se opět připravili v mezi pause k tradičním trhákům. Jako první zahájili domácí. Po odehrání celé série skóre poskočilo o pouhé 2 góly a tak se domácím tato část hry nepovedla, neboť soupeř této chyby využil a svými 8 góly strhl skóre na svou stranu. V druhém poločase tým bojoval do poslední minuty, ale ke změně skóre k lepšímu už nepřispěli. Tím domácí prohráli s Karvinou B s rozdílem 6.gólů se skórem 15:21 a stratili tak na domácí půdě cenné body.

1. KOLO
Dne 11.9. 2014 odehráli mladší žáci 1.kolo SML mladších žáků v Polance. V prvním poločase dle nových pravidel házené hráli žáci osobní hru kde si při lepším důrazu v osobních soubojích vytvořili čtyřgólový náskok. V přestávce se žáci postavili ke hře po tzv. trhákům (short out). Na obou stranách se dokázali prosadit v celku stejným počtem gólů, a tak ani tato hra nepřinesla změnu. TJ Sokol Ostrava tak nadále udržovala čtyřgólový náskok. Poté se hráči dostavili na palubovku v klasickém rozložení na závěrečných 20 minut klasické házené zónových obran a útoků. Po rozpačitém začátku, kdy TJ Sokol Ostrava nedokázala přehrát obranu soupeře Polanky a tak došlo ke ztenčení skóre až na jediný gól ve prospěch TJ Sokola Ostravy. Hráči Ostravy v závěru zápasu zabojovali a opět se střelecky začli prosazovat naši hráči, kde skóre opět poposkočilo na čtyřgólový rozdíl. Ke konci zápasu už jen kontrolovali stav výsledku a připsali si tak svou první výhru, a to dvougólovým rozdílem nad soupeřem z Polanky.