Dvojzápas: Ruda Slaska

 V sobotu 17. 3. 2018 odcestovaly všechny 3 naše mládežnické kategorie k přípravně-přátelským utkáním do 90km vzdáleného města polské Ruda Slaska. V rámci programu hrálo každé družstvo 2 zápasy proti stejně starým hráčům z klubu Ruda Slaska. Jeden zápas dopoledne a jeden odpoledne. Dobu mezi dopoledními a odpoledními zápasy kromě oběda vyplnilo koupání v aquaparku, kterého využily hráči i trenéři obou družstev.

            V kategorii minižáků doplnili naše registrované hráče další naděje ze spolupracujících školních kroužků házené, které ve třech školách vedou pravidelně každý týden David Kalous, Petr Kubáň a Luděk Novotný. Hrála se házená 6+1, takže pro mnohé  to bylo první seznámení s "velkou"házenou. Zahráli si všichni a někteří dali i své první góly. Na kamarádské  povzbuzování od našich starších žáků budou jistě dlouho vzpomínat.

            Mladší žáci zahráli svůj standard. Na palubovku haly se postupně dostali všichni hráči A i B týmu. Hráči si mohli vyzkoušet různé herní varianty. Především byla pro nás přínosná hra Rudy, která je založená na práci pivotů. Mohli jsme si nacvičit veškeré obranné situace této herní činnosti.

            Starší žáci, které v průběhu zimní přípravy převzal "staronový" trenér Jakub Nemčik, měli příležitost trenérovi ukázat, zda jsou pro ně tréninky přínosem. Po prvním zápase trenér nebyl zrovna dvakrát spokojen (hlavně v obranné fázi). V pauze mezi zápasy si celý tým ujasnil chyby, kterých se dopouštěl v úvodním duelu. V prvním poločase druhého zápasu bylo zlepšení hry viditelné. Do druhého poločasu nastoupili i mladší žáci, kteří doplňují tým st. žáků v soutěži. Slovy trenéra: „tato výpomoc, a zabudování do týmu, mladších žáků je přínosem pro obě mládežnické složky“

Celkově se výjezd určitě vydařil. Všichni z klubu Ruda Slaska jak vedení, tak rodiče byli velmi pohostinní a je nyní na nás najít vhodný termín a návštěvu jim opětovat.

Trenéři mládežnických družstev

Fotogalerie


 
 
 
 
 
 

x