Ml. dorost: SKH Polanka n.O. - Sokol Ostrava 31:35

Mladší dorost: Ostravské derby jsme v Polance  vyhráli 35:31!

V neděli jsme nastoupili v útulné polanecké hale k zápasu proti místním házenkářům. Utkání mělo pikantní náboj, jelikož jeden z dvojice trenérů Polanky je dlouholetý ostravský hráč a trenér Martin Hradil a současně jeden z našich trenérů Ondřej Košťálek dojíždí externě trénovat brankáře Polanky.

Utkání  jsme rozehráli velmi dobře a díky několika výtečným zákrokům Dana Bartoše v bráně doplněné přesným zakončením v útoku jsme se dostali brzy do vedení o 3 až 5 branek. V druhé polovině 1.poločasu došlo k faulu brankáře na naše křídlo M. Cholevu. Protože se jednalo o faul v poli při zakončení rychlého útoku byl dle pravidel domácí brankář vyloučen do konce utkání! Paradoxně nám to spíše uškodilo, poněvadž 2.brankáře Polanka neměla-musel do brány hráč z pole a od té doby procento úspěšnosti naší střelby se nečekaně snížilo!? Do konce poločasu jsme náskok již nenavýšili a do kabin se šlo s vedením 20:16. V kabině bylo tentokrát trochu „dusněji“ než obvykle důrazně jsme klukům promluvili, že zakončení střeleckých příležitostí nesmí  podceňovat. Druhý poločas jsme víceméně kontrolovali a udržovali na 4 až 6 brankovém rozdílu. V posledních 5 minutách jsme po sérii zahozených šancí dali domácím možnost se přiblížit na 33:31, ale navíc již neměli domácí čas a sílu, jelikož celé utkání se hrálo ve vysokém tempu a nasazení obou družstev. Zápas to byl  pro diváky velmi zajímavý a my našim klukům děkujeme za stále se zlepšující  hru v obraně a kolektivní výkon…