Ml. Dorost: Tatran Bohunice - Sokol Ostrava

K sobotnímu zápasu jsme zajížděli na půdu jihomoravské metropole Brna respektive Bohunic. Věděli jsme , že nás nečeká jednoduchý zápasi přesto, že hráči Brna se nacházeli na posledním místě tabulky. K zápasu jsme nastoupili pouze bez zraněného Žižky, ašak pouze s jedním hráčem na střídání a to ještě s brankářem Bartošem, který v průběhu zápasu nastoupil na levém křídle. Nedostatek hráčů byl zapříčiněn tím, že nevyjeli na zápas hostující hráči z Frýdku - Místku. Jediné, co jsme si připoušteli získat v tomto zápase byli 2 body. Hráči nastoupili namotivovaně s tím, že chtějí vyhrát, avšak již na začátku zápasu nedokázali proměňit šance. Ve hře nás držel pouze kvalitně chytající brankář Salajka a soupeř si začal vytvářet náskok. V poločase narostl náskok Brňanů již na 6 branek . O poločase hráči dostali hráči v kabině „kapky“ a k druhému poločasu jsme nastupovali, že již nemáme co ztratit. Bohužel se jen potvrdilo v jakém rozpoložení hráči jsou, zbytečné technické chyby nezodpovědnost a strach vedli k navyšování rozdílu ve skóre. Chvílemi naše bezdradnost dosahovala maxima a hráči ani nevystřelili na bránu. Kromě hráčů Kováče, Bochni a Salajky nesnesl nikdo ani to nejmenší měřítko. Na některých nebyl vidět ani zájem o to zvítězit. Obrovské zklamání je především z výkonu Igenyese a Balady, kteří toto utkání vůbec nezvládli. Ze strany Igenyese, bohužel nebyl vidět ani zájem o to pokusit se zvednout svůj výkon. Strach technické chyby, špatný návrat do obrany jsou jen některé aspekty, které u tohoto hráče byli zřetelné. Není však možné takto soudit, jelikož se jedná stále jen o žáka a je jasně vidět, že dorostenecká soutěž, i ta druhá nejvyšší má podstatně vyšší kvalitu než žákovská. Jedná se především o rychlost a sílu. Pokud se podíváme na dosavadní výsledky mladších dorostenců je vidět, že tým má veliké problémy a bohužel se potýká s nedostatkem hráčů. Ročníkově je druhým rokem mladší dorostenec pouze kováč a v základní sestavě nastupují hned 2 starší žáci a z toho Choleva prvním rokem žák. To však není výmluva a tým se s tím bude muset popasovat a zabojovat v jarní části. Pokusíme se především zaměřit na dynamiku a sílu, která nám chybí. Věříme, že přijdou výsledky této práce a vyhneme se nakonec sestupovým pozicím. Nikdo si nepřipouštíme, že bychom snad mohli spadnout. Ještě bychom chtěli zmínit pokud by kdokoli chtěl se zapojit hráči ročníku 1999 – 2000 může přijít v úterý nebo středu od 17:00 na Čapkovu sokolovnu a zapojit se k týmu rádi získáme další hráče.