Muži: ČZ HBC Strakonice 1921 - Sokol Ostrava

Dlouhá cesta nás čekala už od soboty ráno na utkání dorostenecké ligy a 1. ligy mužů do Strakonic. Cesta ubíhala příjemně, ale to co nás čekalo v chladném podvečeru bylo proti domácímu utkání s Přerovem jak den a noc. Oslabeni o hráče Frančíka, Hardta, Hojníka a Krčmáře jsme nastoupili se dvěma dorostenci Geistem a Křístkem v hale ve Strakonicích od 18:00 hodin proti soupeři, který má ambice postupu do extraligy a který má ve svém kolektivu hráče, kteří hrají společně už několik let.
I přesto, že jsme byli oslabeni, hráči kteří nastoupili se mohou měřit nebo by se měli směle měřit, s těmi nejlepšími. Ovšem realita byla daleko za očekáváním a vstup do utkání, ve 4 minutě 4:0, byl hrozivý.

Celý první poločas jsme naráželi na kompaktní obranu soupeře, kde jsme se jen těžko prosazovali a přestávkový výsledek 16:6 hovoří sám za sebe. Hodně za očekáváním jsou hráči Borys, Cabák a ani Dominik Gelnar není stále v optimální formě. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako první poločas a proto konečný výsledek 33:14 nikoho nepřekvapil. Střelecká úspěšnost prvního poločasu 25:6 a druhého poločasu 28:8 je neustále tristní. Jeden z nejlepších hráčů našeho družstva byl mladičký Křístek a to není pro naše extraligové borce hezká vizitka. V závěru se nám zranil Varmuža (koleno) a jeho zranění nevypadá na krátkou dobu. Další dvě utkání odehrajeme v domácím prostředí (18.10.- Jičín"B" a Starý Plzenec- 25.10.) tak doufám, že předvedeme výkon na který reálně máme a přijdou nás do hlediště na Čapkově sokolovně povzbudit diváci v hojném počtu.

ČZ HBC Strakonice 1921 - Sokol Ostrava 33:14