Sokol Ostrava - ČZ HBC Strakonice 1921

V neděli, ale v netradiční čas od 13:00 hod. jsme hostili soupeře z horní poloviny tabulky Strakonice. Posílení hráči z extraligy jsme nastoupili v nejsilnější možné sestavě proti soupeři, který hraje ve stejném složení již několik let a ve Strakonicích nám uštědřil velký výprask. Začátek jsme v brance s mladým Bončkem zvládli dobře, ale když jsme do 10. minuty 1.pol. neproměnili 2 sedmimetrové hody a 3 rychlé protiútoky, kdy hráč nabíhal sám na brankáře hostí, schylovalo se k odpolednímu dramatu. Soupeř, díky našim neproměněným šancím, držel stále krok a tak poločasová remíza 13:13 nikoho nepřekvapila. Do druhého poločasu jsme vstoupili v brance se Španělem San Emeteriem, kterému ovšem hráči v obraně nepomohli a po necelých 10. minutách se do brány vrátil mladý Bonček. Svými brankami zaplňoval kolonku střelců hlavně  Lukáš Frančík, kterému zápas střelecky vyšel. Během 2.poločasu se skóre přelévalo ze strany na stranu a když jsme v závěru měli možnost vsítit vítěznou branku za sedmimetrového hodu 30. sekund před konce, mohli jsme pomýšlet na zisk 2 bodů. Bohužel Jiří Užek poslední sedmimetrový hod neproměnil a Strakonice měli ještě možnost rozhodnout utkání na svou stranu, jenže jim v cestě stál náš brankář Bonček a svým zákrokem v poslední vteřině rozhodl ,že se body budou dělit rovným dílem za výsledek 29:29.  V tabulce 1. ligy jsme se posunuli o něco výš a mírně odskočili týmům bojujících o záchranu. Každopádně, každé další utkání bude v boji o setrvání v soutěži důležité a zejména body z utkání u soupeřů, budou mít velkou cenu. K dalšímu zápasu zajíždíme do Jičína ,kde místní rezerva taky bojuje o záchranu. Utkání začíná v neděli od 13:00 hod.