Sokol Ostrava - Talent Plzeň B 34:28

Po uplynulé sezóně přislo hned k několika změnám v první řadě na trenérských postech, trénér mužů David Kalous se přesunul na lavičku našich starších dorostenců a k mužům opačným směrem putoval Filip Hardt, který se stal trenérem mužů.

Před sezónou z našeho týmu odešlo hned několik opor pivot Jaromír Petřík odešel do týmu Kopřivnice , Lukáš Frančík odešel do Karviné s kterým se vrátili i Adam Borys a Jiří Užek a v neposlední řadě Dominik Gelnar odešel k rivalovi z Velké Bystřice a brankář San Emeterio, který se vrátil do španělska.
Již před startem soutěže jsme věděli, že i letos budeme bojovat o záchrannu a budeme muset zapracovat naše nadějné mladé hráče.
Do týmu mužů se vrátil po zranění kolene zkušený David Kalous a Jan Ham, kteří si v neděli v našem dresu odbyli premiéru.
Věděli jsme, že Plzeň jsou především mladí běhaví hráči a budou hrozit především z brejků. Taktika zněla jasně nepouštět soupeře do rychlých protiútoků vlastními chybami. To se však minulo účinkem a soupeř nás z počátku utkání zasypal protiútoky. V prvním poločase jsme inkasovali hned 8 branek z trháku a soupeř měl v poločase 3 brankové vedení. O poločase sme si opět řekli, že naše chyby nás v tomto utkání budou stát body.
Druhý poločas byl úplně jiný zápas, výborně zafungovala obrana 1-5 , kterou řídil ze zadní pozice Kalous. Důrazná obrana nám umožnila přechod do rychlých útoků. Obrovskou bojovnost předvedl především Ham, který šokoval fanoušky svými obranými zákroky.
V útočné fázi se prosazovala především spolupráce dorostenců Fulnečka a Křístka. Postupně jsme začali otáčet skóre dostali se do vedení a to již nepustili. Velmi dobře se předvedli i kluci na hostování Mikulenka a Lakatoš, především s druhým jmenovaným a jeho nízkým těžištem a rychlou kličkou měl soupeř problémy.
Nesmíme zapomenout na výkon brankáře Bončka, který v druhém poločase zavřel branku a střelci Plzně byli bezradní.
Musím pochválit kluky především za bojovnost, bez níž bychom nezvítězili, musíme jít zápas od zápasu abychom mohli na konci sezóny slavit záchranu 1 ligy v Ostravě.
Příští týden odjíždíme k jednomu z favoritů do Zlína pokusit se o překvapení.