Muži: Sokol Ostrava - TJ Bystřice pod Hostýnem

Po postupu do 1.ligy mužů ČR, do které jsme postoupili po minulo sezónní baráži a postupu ze skupiny Severní Morava, jsme nastupovali v domácím prostředí haly na "Čapkárně" k utkání proti velmi nepříjemnému soupeři z Bystřice pod Hostýnem. Na toto utkání jsme se po 2. měsíční přípravě, ve které jsme odehráli 7 přípravných utkání + 2 pohárové zápasy, hodně těšili a dlouho připravovali. Posílení o hráče z Karviné (Borys - Užek), Zubří (Cabák), Kopřivnice (Hojník - Krčmář), kteří nám přišli pomoct v boji o body v 1. lize,  jsme vstoupili beze strachu ze soupeře, vždyť všichni hráči, kteří nastoupili v základní sestavě, buď nastupují nebo nastoupili v extraligové soutěži.

Bohužel se hned od začátku utkání ukazovalo, že už nejsme v 2. lize a soupeř nám nic zadarmo nedá. V prvním poločase zásluhou našich neproměněných šancí a špatné součinnosti v obraně, jsme dovolili soupeři, aby nám odskočil na poločasových 11:14. O přestávce jsme si některé chybné věci vyříkali a na ty dobré jsem se upozornili, aby jsme je mohli využít i ve druhém poločase, např. druhá vlna a útočná kombinace s křížením spojek. Bohužel opět nás sráželo do kolen neproměnění vyložených šancí + 5 sedmiček. V závěru utkání jsme přišli o pravé křídlo (Bartošic), který si obnovil zranění ramene a s jeho dalším účinkováním v roli hráče můžeme počítat za dlouhou dobu. Kaňkou na závěr bylo zbytečné vyloučení, do té doby solidně hrajícího Filipa Hardta, i když nad některými výroky pánů rozhodčích kroutil hlavou i delegát utkání Vangelis Simu. Na závěr poděkování všem fanouškům, kteří přišli v hojném počtu a doufám ,že na další domácí utkaní to bude ještě lepší a hlavně se šťastným konce pro Sokol Ostravu. Všichni co nastupují za Sokol si musí uvědomit, že už nejsme ve 2.lize. DK.

Sokol Ostrava - TJ Bystřice pod Hostýnem 20:24 (11:15)