Nejlepší střelec extraligy na návštěvě u dorostenců Ostravy

28.10.2018, Redakce ČSH

 

Vzácná návštěva dorazila na trénink mladších a starších dorostenců TJ Sokolu Ostrava. Jedné z jejich tréninkových jednotek se totiž zúčastnil i nejlepší střelec posledního ročníku STRABAG Rail extraligy, lovosický házenkář Jiří Motl.

Velké překvapení čekalo na nadějné házenkáře ze severomoravského klubu, když k pravidelnému středečnímu tréninku společně s hráči dorosteneckých celků dorazil i lovosický házenkář Jiří Motl. Toho na sever Moravy vyslaly pracovní povinnosti. „Městským úřadem Lovosice, kterého jsem zaměstnancem, jsem byl poslán na školení do Havířova. A protože bych byl dva dny bez tréninku, zeptal jsem se trenéra týmu Davida Kalouse, jestli bych si s nimi nemohl zatrénovat,” vysvětluje Jiří Motl. Účast na tréninku s dorosteneckými hráči si pochvaloval: „Mám z tréninku dobrý pocit. V jeho rámci jsme hráli i tři sportovní hry, pokaždé jsem hrál za starý a všechno jsme vyhráli. Stejně jako u nás v Lovosicích, mladý dostávají na frak, zjistil jsem, že je to všude stejný.”

Účast nejlepšího extraligového střelce na tréninku si pochvaloval i trenér týmu TJ Sokol Ostrava David Kalous, který sám za Lovosice extraligu hrával: „Jirka se plně zapojil do tréninkového procesu, kdy jsme nacvičovali přechod do rychlého protiútoku a hlavně obranný systém 1-2-3. Všechny hráče svou přítomností motivoval k lepšímu výkonu a přístupu na tréninku a z vlastních zkušeností přidal pár rad k systému této obrany.”

Na závěr tréninku proběhlo modelové utkání s procvičovaným obranným systémem a po tréninku nechyběla společná fotografie i individuální fotky. „Za nás trenéry bychom chtěli Jirkovi za jeho účast poděkovat. Byl to pro nás všechny, a především pro naše mladé hráče, příklad přístupu a práce v tréninkové jednotce,” vyjádřil na závěr pochvalu David Kalous.

Autorka: Lucie Kantůrková


 

x