Shrnutí jarní části sezóny mladších žáků TJ Sokol Ostrava

Družstvo ml. žáků  začalo jarní sezónu prestižním turnajem Prague Handball Cup 2018. V základní skupině jsme prohráli jedno utkání z šesti s rakouským týmem Krems. V nadstavbové skupině po výhrách s  českými Šťáhlavy a  srbským Bělehradem nás ve čtvrtfinále čekala pražská Dukla. Po krásném a těžkém boji jsme museli přijmout prohru o 3 branky a uznat, že soupeř byl o ty tři branky lepší. Zklamání bylo veliké, ale kdo by v té době čekal, že do konce sezóny už hořkost prohry kluci nepoznají!

Výsledky Prague Handball Cup 2018

Všechny zápasy moravskoslezské ligy jsme prošli bez zaváhání a po 8 výhrách mohli oslavit 1.místo.

Výsledky naleznete zde

Sezónu jsme zakončili turnajem Polanka Cup 2018. 20 družstev v kategorii mladších žáků, bylo jako každý rok zárukou kvalitního turnaje. Základní skupinu jsme vyhráli bez ztráty bodu, přičemž především zápasy s Karvinou, Zlínem a Pezinkom nás opravdu prověřili. V semifinále nás čekala domácí Polanka. S tímto městským rivalem jsme v celé sezóně měli bilanci 2 prohry/6 výher a to byla dostatečná motivace pro zápas v zaplněné hale. Po jednom z nejlepších výkonu sezóny jsme po celý zápas nedali domácím šanci a výhra 18:11 nás poslala do finále turnaje. V tom nás čekalo SKKP Brno. Pikantní na posledním zápase turnaje bylo, že Brno bylo letošním vítězem jihomoravské ligy a my moravskoslezské. Silný soupeř, poločas prohra 4:7. 2.poločas 9.minuta 8:9 pro Brno... Závěrečných 6 minut zápasu jsme vyhráli 5:0! a průběh obratu v zápasu byl charakteristický pro tento tým po celou sezónu. Spolehlivá brankářská dvojice, pevná obrana, rychlý přechod do útoku a vůle držet "za jeden provaz" nám přineslo výhru 13:9  a oslavy 1. místa v turnaji mohly začít.

Výsledky Polanka Cup

Na závěr bychom chtěli poděkovat rodičům, bez jejich podpory by kluci takovou výkonnost nemohli mít. Jednak na zápasech hlasitě povzbuzovali, což klukům vždy pomohlo a hlavně svým přístupem po celý rok přispěli k pohodové atmosféře v týmu.

Nyní si kluci užijí letní prázdniny a 30. července nastoupí k přípravě v kategorii starší žáci. Přejeme pevné zdraví a mnoho sportovních úspěchů.