Soustředění ml. + st. dorost

Soustředění Odra 30.8. - 3.9.2017
Ve čtvrtek ráno jsme společně mladší a starší dorostenci Sokolu Ostrava vyjeli na kolech směr soustředění, na náš oblíbený hotel Odra na Ostravici. Počasí nám přálo a proto jsme stihli ještě kruhový trénink na místním betonovém hřišti, kde byli chlapci rozděleni do dvojic a na 8 stanovištích zlepšovali svou fyzickou kondici. Večerem jim byl odměnou bazén s příjemně teplou vodou a vířivky.
Druhý den dopoledne nám počasí ještě nedělalo problémy a proto jsme se vydali na kolech okolo přehrady Šance s nepříjemným výjezdem na chatu Charbulák na Grůni. Pochvala pro chlapce, že nikdo nikde nezajel mimo cestu a že se nikdo (kromě Tomáše Kováče) na zpáteční cestě nezranil. Po obědě a odpoledním klidu jsme měli na programu duathlon (kolo+běh) ve dvojicích. Na 3km okruhu se kluci střídali v pořadí běh kolo běh a zase kolo a nejlepších výsledků dosáhla dvojice Křístek Kamil a hostující Polášek Vojtěch. Odměněni byli hodnotnými cenami, jak oni, tak i dvojice na druhém i třetím místě. Večer po večeři byli opět všichni rádi za relax v sauně a ve výřivých vanách.V sobotu dopoledne už v neustálém dešti jsme vyrazili na výšlap na Lysou Horu, kde jsme míjeli účastníky horského výšlapu B7. Cílem bylo od trafo stanice vyjít nahoru do 1 hodiny 20 minut, ti co to stihnou pod hodinu byli odměněni odpuštěním ranní rozcvičky v podobě každodenního výběhu ráno v 7 hodin. Nejlepšího času dosáhl Křístek Kamil v čase 56 minut. Gratulujeme. Odpoledne už nám počasí nepřálo tak, že se nedalo vyjít ven a proto jsme vymysleli spolu s trenérem Igenyesem náhradní program, a to kruhový trénink v posilovně. Chlapci opět předvedli dobré výkony a proto si užili komplexní welnes v hotelovém komplexu. 
V nedělním dopoledni jsme se již připravovali na odpolední odjezd v deštivém dni a tak krátká posilovna, kde jsme soutěžili v maximálce na benchpressu. Většina chlapců zvedla základní váhu 60 kg, ale Bandy Lukáš zvedl 115 kg, čím nás mile překvapil a jen trenér Igenyes zachraňoval čest trenérů. Doufejme, že nám tento pobyt bude ku prospěchu v těžké sezóně 2017/2018.

Kalous David trenér st. dorostenců.

x