St. dorost: Handball KP Brno - Sokol Ostrava

Dnes jsme zajížděli na půdu předposledního týmu tabulky KP Brno, které pokud pomýšlelo na záchranu v soutěži nutně potřebovalo vyhrát. Bohužel jsem odjižděli oslabeni o naše druhého nejlepšího střelce Frantu Geista, který si zranil během týdne na tréninku kotník. Dalším problémem bylo, že utkání kolidovali s utkáním mladších dorostenců v Olomouci tedy jsme se museli obejít bez nich, kromě Tomáše Kováče, který jel s námi. Hned začátek utkání ukázal, že i přesto, že se Brno nachází na chvostu tabulky jednoduchý zápas nás nečeká. Začátek byl z obou strn nervozní, avšak v 15 minutě se Brňané dostali do vedení 7:5 a z toho vyplynul náš oddechový čas. Po něm jsme se pustili do riskování a hráli powerplay při níž jsme skóre srovnali a dokonce se dostali do vedení o 2 branky, které nám vydrželo až do poločasové přestávky. Úvod druhého poločasu nám vyšel především díky brankáři Cochovi, který potvrzuje, že je jedním z nejlepších brankářů soutěže. Jeho úspěšných zákroku jsme bohužel nevyužili a v útoku přislo trápení. Na našem nejlepších střelci Danielu Křístkovi bylo vidět, že není jeho den a Brňané na něj byli dobře připraveni. Opět jsme tedy přistoupili k riskantní powerplay a opět jsme jí dokázali zužitkovat. Dokázali jsme 3 útoky v řadě skórovat a náhle jsme vedli o 5 branek. Vlastními chybami jsme se však o vedení připravili, ale svou roli hráli i rozhodčí, kteří několika spornými verdikty drželi domácí ve hře a my 10 minut před koncem hráli ve 4 proti 6.Opět se potvrdilo, že náš výkon je založen především na bojovnosti, důrazu a dokázali jsme oslabení ustát a poté si udržet náskok až do závěru zápasu. Velice dobrý výkon podali hráči Matěj Walek, Tomáš Kováč a Matěj Kováč, kteří především v útočné fázi dokázali vsítit dúležité branky. V příštím kole hostíme Nové Veselí od kterého nás děli pouze 1 bod: Pokud se podíváme na tabulky tak i přes předsezónní odhady, že bychom měli bojovat o záchranu tak nás od bronzové příčky dělí pohé 3 body. Tímto vás žádáme abyste nás přisly podpořit v posledním domácím zápase podzimní části a budete naším 7 hráče a společnými silami dovedeme utkání do vítězného konce.