St. dorost: HBC Strakonice - Sokol Ostrava 33:29

Na daleký jihozápad naší republiky jsme se vydali v sobotu a to do Strakonic. Cesta, která trvá cca. i s obědem 6 hodin se podepsala na našem výkonu v zápase, kdy jsme měli za soupeře družstvo, které mělo v tabulce jen 2 body, oproti našim 6 bodům. Od začátku bylo vidět, že jsou chlapci po strastiplné cestě unavení a ani řádné rozcvičení nepomohlo pomalému vstupu do 1.poločasu. Spolupráce našeho útoku nebyla tak, jako v předešlých utkáních ideální a protože jsme nepomohli ani brankáři Cochovi, poločasový výsledek 11:17 byl pravým obrazem toho, co se dělo na hřišti.

Do druhého poločasu jsme vstoupili o něco lépe, ale stále se nám nevedlo snížit náskok soupeře. Chlapci bojovali jak mohli a když při našem time outu na tabuli svítil stav 27:29 8.minut do konce utkání doufali jsme, že se to může podařit. Výborný druhý poločas odehrál na pravé spojce Hořák a společně s Matějem Kováčem zaměstnávali strakonického brankáře nejvíce. Bohužel v rozhodující chvíli jsme nastřelili tyč a z vyložené šance jsme trefili gólmana soupeře. V tu chvíli se uplatnilo přísloví nedáš dostaneš a naše šance na bodový zisk se rozplynuly. Škoda prvního poločasu, protože bylo v našich silách získat body ve Strakonicích a odjet spokojeně domů. Útěchou může pro nás být nasazení v druhém poločase, které si musíme přenést do domácího utkání v neděli s velkým rivalem a sousedem v tabulce HCB Karvinou. Přijďte všichni nás povzbudit. DK.