St. dorost: Hodnocení přípravy a úvodních zápasů

Příprava starší dorost :

Od začátku sezóny, kdy družstvo převzal po Filipu Hardtovi družstvo David Kalous, se hráči staršího dorostu scházeli na tréninku velmi sporadicky, zejména v důsledku prodloužených prázdnin některých hráčů nebo brigádnických povinností. I přesto jsme odehráli pár přípravných utkání se střídavými výsledky. Soustředění muselo být, pro malý počet hráčů, v domácím prostředí Komenského sadu s výjezdem do okolí řeky Ostravice na kolech. Mužstvo opustil František Geist, který pokračoval do mužů a hostující Jan Macháč z Orlové. Naopak do st. dorostu přišli Kováč Tomáš a Nikola Salajka, kteří ale v minulé sezóně již pravidelně nastupovali za st. dorost. Problémy se sestavou nás provázejí od začátku sezóny, ale pevně věříme, že nebudeme mít s tímto družstvem záchranářské problémy a budeme bojovat o přední příčky v tabulce 1. dorostenecké ligy.

HC Zubří : Sokol Ostrava

Vstup do sezóny se nám nepovedl, ať už z důvodu malého počtu hráčů (nemoc) nebo nedostatečné sehranosti. Utkání v Zubří bylo od začátku jednoznačnou záležitostí a jen dobré zákroky brankáře Cocha nedovolili soupeři již v prvním poločase udělat z utkání exhibici. Ve druhém poločase byla vidět na našich hráčích únava (neměli jsme nikoho na střídání ) a ani dobrý výkon Daniela Křístka a Jardy Fulnečka, neodvrátili příděl gólů v naší síti. Výsledkem byl brankový rozdíl třídy a prohra o 22 branek v poměru 45:23 !!!

Sokol Ostrava : Talent Plzeň

Do druhého utkání této sezóny jsme vstoupili s odhodláním odevzdat na hřišti vše pro úspěch a nedovolit soupeři ani pomyšlení na bodový zisk. Posíleni hráči z ml. dorostu, jsme od počátku utkání udávali tempo hry a opět zejména dvojice Křístek -Fulneček, byla k neudržení. Na druhé straně hry se nám úspěšně rozehrál Matěj Kováč, autor 8 branek a když jsem si pohlídali útočně laděného srbského reprezentanta v dresu Talentu Luku Stojanoviče, byl už výsledek v poločase velmi nadějný 19:12.

Ve druhém poločase jsme opět těžili ze spolupráce dvojice pivot spojka, ale pochvalu zaslouží celý kolektiv v čele s brankářem Patrikem Cochem, že ani na chvíli nepřipustili dramatickou koncovku. V závěru jsme mohli v poklidu prostřídat i hráče z lavičky, kteří určitě nezklamali a jsou příslibem do dalších utkání. Výsledek 38:30 je zcela zasloužený a povzbuzující do dalších bojů.