St. dorost: Hodnocení utkání s Úvaly a Kopřivnicí

Ostrava - Úvaly 28:21

V tradičním čase a v tradiční den jsme nastoupili proti soupeři, který hraje o udržení v soutěži Sokol Úvaly.

Utkání mělo mít, podle postavení v tabulce, jasný průběh a pro naše hráče to mělo být utkání ve kterém si můžeme vyzkoušet různé varianty útočných i obranných systémů. Ovšem soupeř vůbec nepřijel jen odehrát utkání, ale chtěl potvrdit narůstající formu vyvrcholenou domácí výhrou se čtvrtou Kopřivnicí. Naši hráči hráli v utkání střídavě se světlými a špatnými momenty a proto byl v poločase stav na ukazateli jen 16:7.

Do 2.poločasu jsme nastoupili s vědomím, že už to máme v kapse a koncentrace upadla hodně dolů. Jediným hráčem, který snese přísnější měřítko, byl Patrik Coch. Soupeř bojoval statečně, ale po vystřídání všech hráčů na naší střídačce, jen kosmeticky upravil na konečných 28:21. S takovým výkonem bychom v dalších utkáních sezóny neuspěli.

Kopřivnice - Ostrava 30:14

V sobotním odpoledni jsme zajížděli do nedaleké Kopřivnice. Soupeř, který byl před tímto utkáním na 4. místě a my na 5.místě s odstupem 1 bodu, to byli lákadla pro fanoušky, kteří čekali na boj do poslední minuty. To se ale nestalo a od začátku bylo jasné kdo to dnes dotáhne do vítězného konce. Pomalý pohyb, strach z chyby, bez důrazu v osobních soubojích, slabá střelba, to je jen slabý výčet toho co bylo k vidění na hřišti ! Ani přestávka tomuto mužstvu nepomohla a i když s námi nebyl Daniel Křístek (zranění), my jsme nedokázali být Kopřivnici důstojným soupeřem. Jedním slovem to byla ostuda a všichni hráči, včetně trenéra, by se měli zamyslet nad tím, jak pokračovat dál v případě, kdy nám vypadne jeden z klíčových hráčů.