St. Dorost: Sokol Ostrava - HC Zlín

S odhodláním zvítězit nastoupili v neděli na domácí palubovce k prvnímu utkání 1. Ligy házenkáři staršího dorostu Sokolu Ostrava, doplněni o hráče mladšího dorostu. V cestě měli soupeře víc než zdatného - HC Zlín. Je to jeden z celků, s kterým budou dorostenci pravděpodobně bojovat o pozice ve středu tabulky.Vstup do sezóny vyšel podle představ. V nedělním zápase si tým připisuje první dva body za vítězství 26:25.

Výkon hráčů byl ale jako na houpačce. Chvílemi soupeře přehrávali, jak individuálně tak i pěknými akcemi zakončenými gólem. V poločase bylo tedy skóre smírné 12:12. V průběhu druhé půle byly pasáže, které se naším chlapcům nedařily a soupeř toho dokázal náležitě využít, což znamenalo odskok na rozdíl dvou branek. Během ,,time“ byla hráčům předložena taktika, aby v následující hře vycházeli ze zajištěné obrany s rychlým přechodem do útoků. V útočné fázi bylo zase třeba využívat kombinace, které v průběhu přípravy hráči mnohokrát nacvičovali, ať už kombinace hry v sedmi nebo modelové individuální akce. Díky zlepšené hře v útočné fázi a koncentraci v obraně dokázal tým dvougólové manko stáhnout a navýšit skóre na konečných 26:25. Výborný výkon v brance podal Coch, který v inkriminovaných situacích tým podržel svými zákroky. Pro další zápasy ale bude ještě nutné zapracovat na chytání z pozic křídel. Výborný zápas odehráli Geist a Křístek, kteří k vítězství dopomohli 17 góly v soupeřově bráně. V sestavě se díky svým výkonům neztratili ani mladší dorostenci. Poděkování však patří celému týmu, a to především za bojovnost a odhodlání, jenž bylo o poznání větší než u hostujícího týmu.

Sokol Ostrava - HC Zlín 26:25

Trenér: Radek Bartošic