St. Dorost: Sokol Ostrava - HC Zubří 23:31

V neděli 4. 10. 2015 jsme již podruhé v této sezóně nastoupili na domácí palubovce. Tentokrát proti nelehkému soupeři HC Zubří.Nastupovali jsme s cílem představit se v lepším světle a odčinit střelecký deficit z minulého utkání.

Začátek zápasu byl pro oba týmy spíše opatrnější. Postupně se však začala projevovat větší zkušenost hráčů Zubří, kteří díky naši nepřesnosti a individuálním chybám v útočné fázi přecházeli do rychlého útoku. Navíc našim hráčům opět selhala střelba a v průběhu prvního poločasu neproměňovali vyložené šance. Souběžně s velmi špatnou hrou v obraně byl poločasový výsledek nepříjemných 10:19.

V přestávce jsme se hráčům snažili důrazně vysvětlit, že každá neproměněná šance a nedostatečně zajištěná obrana, může být pro nás fatální.

Hráči si naše rady vzali k srdci a do druhého poločasu nastoupili bez respektu k soupeři, s velkou koncentraci na hru. V útoku se jim dařilo dohrávat kombinace s úspěšným zakončením. V obranné fázi pak hráči plnili příkazy a vycházeli ze zajištěné obrany. Druhý poločas tak náš tým dokázal vyhrát v poměru 13:12. Poločasové manko však bylo příliš vysoké a do konce utkání už jej hráči nedokázali dohnat.

Hráče musíme pochválit za bojovnost, kterou ukázali v druhém poločase, ale zároveň je třeba vytknout jim zásadní a fatální chyby, které ovlivnily výsledek celého zápasu.

Sokol Ostrava - HC Zubří 23:31

Trenér: Bartošic Radek