St. dorost: Sokol Ostrava - TJ Sokol Nové Veselí

V neděli nás čekal velice silný soupeř od kterého nás v tabulce odděloval pouhý bod. Tým Nového Veselí má ve svém kádru několik rezprezentantů a konec konců je trénuje reprezentační trenér Hladík. Do zápasu jsme šli s tím, že nemáme co ztratit a pokusit se pokračovat na vlně vítězství. Již od začátku zápasu bylo znát, že týmy si nic nedarují a dovést body z naší horké domácí půdy nebude pro Veselany nic jednoduchého. Z počátku zápasu jsme vyměnili hned několik obranných systémů, avšak žádný z počátku nefungoval. Špatnou obranu jsme dokázali vynahradit kvalitním útokem, bohužel s častými nevynucenými chybami. Ke konci poločasu začali oběma týmum docházet síly, jelikož se hrálo ve vysokém nasazení a začalo ubývat i branek. Do šaten se šlo za za stavu 12:11. O poločase jsme si řekli, že zápas je v našich rukou a můžeme si jej prohrát pouze sami. To se však potvrdilo, opět jsme začali hrát 1 na 1 a úplně přestali využívat kombinací. Po ztrátách míčů se dostávali hosté do rychlých brejků z kterých nás trestali a rozdíl ve skóre narostl na pět branek v prospěch hostů. Na to jsme reagovali a museli vybrat již druhý timeout. Musím pochválit kluky, že využili pokynů a v útočné fázi se uklidnili a začali postupně stahovat manko. K tomu nám pomohla především výborná obrana a brankář Coch. Obrana 1 + 5 pracovala výborně především střední blok Fulneček,Křístek a Kowalczuk. Posledních 10 minut hry byl jasně v naší režii. Obrana Veselí si nevěděla rady s naším vysokým pivotmanem Fulnečkem a po příchodu Kováče na střední spojku se hra výrazně rozhýbala a toho využíval po přihrávkách Walka pravé křídlo Matěj Kováč, který dokázal vsítit hned 6 branek.

Hráči zaslouží velikou poklonu za předvedenou bojovost, i přesto, že výkon nebyl úplně optimální a postrádal více klidu a přesnosti dokázali hráči technickou kvalitu dohnat bojovností a zarputilostí. Opět se ukázalo jak silný je bojovný duch, kdy i přes nepřiznivé skóre jsme dokázali zápas otočit a zvítězit. Pokračuje překvapení této sezóny a se stoupajícím sebevědomím si troufám říci, že dokážeme skýmkoli uhrát dobrý výsledek.

V dalším kole vyrážíme na půdu Talentu Plzeň , kde náš tým pojede překvapit. Věřím, že pokud kluci dodrží taktické pokyny můžeme být opět úspěšní.