Vítáme tě Aleši v našem klubu a jsme velice rádi, že taková házenkářská osobnost přijala tuto nabídku.

Mohl bys nám shrnout tvůj hráčský i trenérský házenkářský život?

Tak to se pokusím vzít hodně stručně, protože už je to spoustu let :-). Začínal jsem v ostravském Baníku odkud jsem pak i vzhledem k tomu, že mužská házená v té době neměla v Ostravě velkou kvalitu přestoupil do Karviné. Tam jsem působil osm let a měl jsem to štěstí, že jsme každým rokem měli možnost hrát evropské poháry, takže jsem si to opravdu užíval. V závěru kariery jsem se ještě na pár let vrátil do Ostravy, které jsem pomohl vybojovat nejvyšší soutěž a kde jsem po pár letech působení také v té době po boku Jirky Lišky začal trénovat. No a trenérsky jsem působil v Ostravě a to u různých kategorii, v Sokole Poruba u dorostenek a žen, pět let jsem pak vedl extraligové muže Frýdku Místku, (na to období vzpomínám moc rád). Poslední tři roky jsem byl u žen Poruby.


Není zatím v našich končinách příliš obvyklé,aby takový zkušený trenér začal trénoval mládež-proč jsi se takto rozhodl?

Já myslím, že to žádná vzácnost není. Spousta trenérů přešla od dospělých k mládeži nebo mezi těmito kategoriemi pendlují.Namátkově Jirka Mika v Zubří, Pavel Pauza v Dukle, Jarda Hudeček a teď i Rasťa Trtík, takže nic neobvyklého. A rozhodování nebylo moc těžké, protože věřím, že to kluci berou vážně a že spolu budeme chtít něco dokázat. Třeba jen to, aby si jich v budoucnu co nejvíc zahrálo na té nejvyšší úrovni.


Budeš trénovat ročník 2005-víš již o tomto týmu něco?

Občas před našim tréninkem hráli s dorostenkama a první pocit je určitě pozitivní, navíc vím, že Radek Bartošic s nima udělal kus práce.


Co od tebe mohou kluci čekat a co očekáváš ty od nich ty?

Já se budu snažit, aby je vše co budeme dělat hlavně bavilo, měli z toho radost, ale samozřejmě aby jsme se poctivou prací posouvali vpřed. Já očekávám snahu a chuť :-)


Dostal jsi od vedení oddílu nějaký konkrétní cíl?  

Ostravská, zatím mládežnická házená si určitě zaslouží nejvyšší soutěž ve své kategorii a to by měl být náš společný cíl.


Přejeme ti pohodové léto, hodně štěstí a úspěchu v osobním i sportovním životě.

Díky a taky tak.


Images