Muži: Sokol Ostrava - TJ Sokol Nové Veselí

V neděli jsme po vydřeném bodu v Olomouci, nastoupili proti vedoucímu celku naší soutěže , mužstvu Nové Veselí. Tento celek dlouhodobě usiluje o postup do extraligy, hraje spolu pohromadě delší čas a ve svém kolektivu mají několik vynikajících borců. Naši nastoupili opět bez zraněného Filipa Hardta s odhodláním soupeři, i když v roli outsidera, minimálně cestu za body z našeho hřiště znepříjemnit. Jaké bylo překvapení zaplněné tribuny, když jsme od začátku utkání udržovali mírný náskok a soupeře nepustili do žádného úniku. Výborný výkon předvedl náš španělský brankář Pablo San Emeterio, který si některými zákroky řekl o nominaci do all stars 1.ligy. Proto nebylo překvapením, že jsme šli v poločasové pauze do kabin s 4 gólovým náskokem.
Ani druhý poločas mužstvo s N.Veselí nepředvedlo výkon hodný vedoucího celku 1.ligy, který do tohoto utkání neztratil body za prohru. Odhodlanost ,bojovnost a vůle po vítězství v tomto utkání byla vidět na hřišti od všech učinkujících hráčů našeho Sokola Ostrava a proto jsme ani v průběhu, ani v závěru druhého poločasu nedopustili drama. Vedoucí celek naší soutěže poprvé v této sezóně prohrál zaslouženě. Důležité body jsme si připsali za vítězství 29:22 a před posledním zápasem, ke kterému zajíždíme do Plzně, se držíme na nesestupové 9.příčce. Závěrem jen to, že jsme se přesvědčili, že se dá hrát s každým soupeřem a když bude bojovnost a vyvarujeme se individuálních chyb, můžeme se těšit na daleko větší bodový zisk a hru v klidném středu tabulky.