St. dorost: Talent Škoda JS Plzeň - Sokol Ostrava

K nedělnímu utkání jsme zajížděli s muži na utkání do Plzně, která byla v tabulce druhá a o její kvalitě je zbytečné hovořit. Těžším soupeřem v lize je už pouze snad Dukla Praha. Přijali jsme tedy roli outsidera a šli do zápasu s tím, že můžeme pouze překvapit a zabojovat o body. Do zápasu jsme opět nastupovali bez Franty Geista, ale i přesto jsme věřili, že můžeme uspět. Začátek zápasu se nesl ve velice tvrdém stylu. Nepadalo mnoho branek a obrany obou týmu fungovali nadprůměrně. Naši hráči v ničem nezaostávali a vedení se přelévalo. Bohužel nám příliš nevycházely herní kombinace v útočné fázi, jelikož soupeř hrál již od začátku osobní obranu na našeho nejlepšího střelce Daniela Křístka. Ke konci poločasu nám soupeř mírně utekl, díky naším chybám v útoku a ztratili jsme zbytečné míče. Poločasové skóre se zastavilo na 11 : 7 a my měli do druhého poločasu co dohánět. Začátek druhého poločasu nám však vůbec nevyšel a soupeř nyvýšil vedení již o 6 branek. To vedlo hned ke dvěma oddechovým časům v řadě při, kterých hráči dostali vynadáno a bylo vidět, že pokyny , které dostali začali užitkovat. Několik povedených akcí a tvrdá hra vedla ke stažení náskoku a 8 minut před koncem z ničeho nic jsme ztráceli pouhé 2 branky a domácí si vybrali oddechový čas. Konec závěru předznamenával drama, bohužel jsme opět doplatili na naše chyby, neproměnili jasnou vyloženou šanci ztratili míč technickou chybou a stav se posunul o 4 branky. To už jsme bohužel nedokázali zvrátit a nakonec jsme podlehli soupeři o 4 branky. Bohužel jsme body nezískali i přesto můžeme bý celkem spokojení s předvedeným výkonem a tak jak v ostatních zápasech se potvrdilo, že tato liga je velice vyrovnaná a my jsme rovnoceným soupeřem každému a to i týmu jako je Plzeň. Kdybychom eliminovali zbytečné chyby a dokázali více tlačit na obranu v útočné fázi možná bychom odjížděli jako vítězové. Na konci podzimu jsme velice spokojení se ziskem 11 bodů s ktrými nikdo nepředpokládal a téměř jistě jsme zachráněni ba naopak můžeme myslet i na přední pozice. V zimní přestávce se budeme věnovat především kondici a herním činostem, máme co dohánět na hráčích je vidět stále herní nevyhranost a tréninkové manko z let minulých. Jelikož jsme již splnili cíl zachránit se můžeme se již zaměřit na příští ročník a naši formu gradovat k tomu abychom bojovali o ty nejvyšší příčky. A bylo by bojácné v příštím ročníku nechtít pomýšlet v koutku duše na boj o třeba i bronzovou medaili. Avšak před tímto cílem stojí dlouhá cesta a je jen na hráčích jestli se na ní budou chtít vydat.